Podróż dookoła świata palcem po Mapach

Podróż dookoła świata palcem po Mapach

Ciekawość świata i zamiłowanie do dowiadywania się nowych rzeczy wynosimy z naszego rodzinnego domu. Rodzice są pierwszym i najważniejszym nauczycielem dziecka, dlatego bardzo ważne jest to, w jaki sposób spędzamy z dzieckiem wolny czas, ile cierpliwości wkładamy w odpowiadanie na pytania naszego dziecka i jakie zabawki i książki mu podsuwamy. Ja od kiedy pamiętam, zawsze byłam wielką fanką map, nauki o świecie i poznawania nowych państw i krain geograficznych. Oglądanie atlasu świata do tej pory jest dla mnie dużą rozrywką, bo wiem, że zawsze znajdę tam coś, o czym do tej pory nie miałam pojęcia. Moja przygoda z mapami zaczęła się kiedy miałam kilka lat i w naszym domu pojawiły się drewniane układanki z mapą Polski, Europy i Azji. Byłam pewnie jedną z niewielu sześciolatek, która potrafiła ułożyć na mapie Polski i nazwać wszystkie 49 województw, i która wiedziała, jaki kształt ma Mauretania. Bardzo bym chciała, żeby moje dzieci dzieliły ze mną tę pasję, więc  z dużym zainteresowaniem wypatrywałam podobnych układanek, które miałam w dzieciństwie. Niestety nic takiego nie znalazłam, ale za to kiedy ujrzałam „Mapy” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich to zakochałam się w nich na zabój i o szukaniu układanek zapomniałam.

Ten fantastyczny atlas świata został stworzony z myślą o kilkulatkach, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o innych kontynentach, krajach, ludziach. Jest zbiorem 51 map państw i kontynentów, które w obrazkowy sposób uczą, o tym jak wyglądają inne kraje, co się w nich znajduje, jacy ludzie w nich żyją, czy żyją tam jakieś charakterystyczne zwierzęta i co ciekawego się tam wydarzyło.  Na mapach znajduje się tyle ciekawych informacji, że przeglądając je razem z dzieckiem, możemy opowiadać wiele różnych historii. Co więcej, z całą pewnością dziecko za każdym razem będzie odkrywało na mapie jakieś nowe rzeczy, na które wcześniej nie zwracało uwagi. „Mapy” na pewno przyda się wam podczas planowania wakacji – możecie dziecku pokazać, gdzie się wybieracie i opowiedzieć co takiego będzie tam można zobaczyć. U nas świetnie się sprawdził po powrocie z naszej objazdowej wycieczki po Europie, kiedy mogliśmy jeszcze raz pokazać Frankowi, gdzie byliśmy i co widzieliśmy.

Bardzo polecam „Mapy” każdemu, kto chce ze swoim dzieckiem podróżować palcem po tych fantastycznych mapach. Atlas został wydany w wydawnictwie Dwie Siostry, a można go kupić między innymi TUTAJ.

mapy mapy phpThumb_generated_thumbnailjpg

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.