Chicco Next2Me Magic — dostawka do łóżka 3w1

Chicco Next2Me Magic — dostawka do łóżka 3w1

Łóżeczko Chicco Next2Me Magic, to łóżeczko, dostawka i kołyska w jednym. Dzięki nietypowej dla dostawek konstrukcji można je bezpieczenie zamontować przy prawie każdym rodzaju łóżka. Świetny wybór dla tych rodziców, którzy chcą spać bardzo blisko dziecka, ale nie chcą spać razem z nim. Cena: 990 zł
4.6
Wygląd
4.5
Jakość
5
Cena
4.5

Dostawki do łóżka to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą spać z dzieckiem, ale nie chcą oddawać mu swojego łóżka. Ja do dostawek przekonałam się dopiero przy trzecim dziecku, wcześniej nie miałam do nich szczęścia, bo te, które testowałam, nie bardzo pasowały do naszego łóżka. Ale kiedy przy Helenie trafiłam na dostawkę Chicco Next2Me, która pasowała idealnie, to okazało się, że właśnie dostawki są dla nas absolutnie najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o spanie z nowonarodzonym dzieckiem.

Jeśli czytaliście moje wcześniejsze recenzje koszy, łóżeczek czy dostawek dla niemowląt to wiecie, że spanie z noworodkiem czy młodszym niemowlakiem w jednym łóżku nie jest dla mnie. Nie potrafię zasnąć tuż obok takiego malucha, bo się boję, że coś mu się w nocy stanie. Wysypiam się zdecydowanie lepiej wtedy, kiedy wiem, że maluch ma własną, bezpieczną przestrzeń do spania.

Przez pierwsze miesiące życia niemowlaka budzę się na karmienie czy przewijanie kilka razy w ciągu nocy, więc najwygodniej jest mieć tego malucha na wyciągnięcie ręki. Dlatego idealnym rozwiązaniem dla mnie są właśnie dostawki — dziecko ma swoje własne łóżeczko, swój materac i kocyk, ale jest tuż obok mnie, a dzięki opuszczanemu bokowi dostawki praktycznie nasze łóżka są połączone. Moim zdaniem nie ma lepszego rozwiązania dla takich maluszków i ich rodziców.

Wcale nie jest jednak tak łatwo trafić na taką dostawkę, która sprawdzi się idealnie. Ma to związek z tym, że nasze łóżka są bardzo różne i ciężko jest zaprojektować dostawkę, która zawsze będzie pasować. Dodatkowo wymogi bezpieczeństwa sprawiają, że pewnych rozwiązań w dostawkach być nie może (warto pamiętać, że to, co najwygodniejsze dla nas nie koniecznie jest najbezpieczniejsze dla dziecka). Ale jeśli miałabym wskazać dostawkę, która jest najbardziej uniwersalna i którą możemy bez problemu zamocować przy większości łóżek, to będzie to właśnie dostawka Chicco!

Next2Me Magic — dla kogo jest to łóżeczko?

Łóżeczko Chicco Next2Me Magic zostało zaprojektowane z myślą o dzieciach od urodzenia do ok. 6 miesiąca życia. Górna granica wiekowa tak naprawdę zależy od wagi (max. 9 kg) bądź rozwoju motorycznego dziecka (dziecko, które samo siedzi, podnosi się do raczkowania, nie powinno w nim spać).

Materac łóżeczka ma wymiary 84 × 50 cm, przez co nie powinno być problemu by nawet starsze, niesiedzące jeszcze dzieci (do 8-9 miesiąca) mogły w nim spać. Moja Helena w dostawce Chicco spała właśnie około 8-9 miesięcy, bo bez problemu się w niej mieściła, a ani siadanie, ani raczkowanie nie interesowało jej wcześniej niż w 8 miesiącu życia. W przypadku Felicji jest inaczej, bo skończyła ona całkiem niedawno 6 miesięcy i pomimo tego, że nie jest duża (ma ok. 70 cm długości), to raczkuje i siada, w związku z czym spanie w tej dostawce mogłoby być już dla niej niebezpieczne. Boki łóżeczka mają 30 cm wysokości i siedzący niemowlak już z niego wystaje, a od wystawania do fiknięcia przez górną krawędź jest niedaleko.

Jednak warto pamiętać o tym, że nie każdy niemowlak w wieku 6 miesięcy będzie raczkował i siadał, pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie, że w tym wieku większość maluchów jeszcze nie będzie posiadała takich umiejętności. Więc spokojnie można założyć, że dostawka Next2Me będzie w użyciu nieco ponad pół roku.

Jeśli wasze dziecko zmaga się z refluksem, to dostawka Next2Me będzie wspaniałym wyborem, gdyż da się ją ustawić w pozycji lekko pochylonej, dzięki czemu maluch będzie miał główkę nieco wyżej i będzie mu się zdecydowanie lepiej spało.

Chicco Next2Me — dostawka, łóżeczko i kołyska w jednym!

Chicco Next2Me Magic może być dostawką, łóżeczkiem albo kołyską, w zależności od naszych potrzeb. Jeśli potrzebujemy niewielkiego łóżeczka, które będzie stało w pokoju malucha, to montujemy je dokładnie tak, jak mówi nam instrukcja. Jeśli chcemy zrobić z łóżeczka kołyskę, to wystarczy odblokować mechanizm znajdujący się pod łóżeczkiem, a jeśli potrzebujemy dostawkę, to opuszczamy jeden bok łóżeczka, przysuwamy go do naszego łóżka i przypinamy specjalnymi pasami.

Zmiana między dostawką, łóżeczkiem i kołyską jest bardzo prosta, nie wymaga ani dużo czasu, ani żadnych narzędzi. Po prostu albo trzeba odblokować jakiś mechanizm, albo przypiąć czy odpiąć pasy, dosłownie minuta roboty! Jest to więc rozwiązanie idealne dla tych rodziców, którym zależy na kilku funkcjach w takim łóżeczku.

Warto wspomnieć, że dzięki blokowanym kółkom Chicco Next2Me może z łatwością zmieniać miejsce. Jeśli więc chcielibyście mieć łóżeczko dla noworodka, które w ciągu dnia będzie z wami jeździć po całym domu, to Chicco będzie prawdopodobnie najlepszym wyborem.

Dostawka — gdzie i jak można ją zamontować?

Jak już pisałam, z dostawkami to jest tak, że nie do każdego łóżka pasują. Bo my mamy bardzo różne łóżka — wysokie i niskie, z przestrzenią pod łóżkiem, albo i bez tej przestrzeni, z szeroką ramą, albo bez. Najczęściej dostawkę można dopasować do łóżka na kilku wysokościach, ale większość z nich skonstruowana jest tak, że najlepiej pasuje do tych łóżek, w których rama łóżka nie wystaje poza materac. Dostawkę dosuwa się bowiem do najbardziej odstającego elementu łóżka. Jeśli jest nim materac, to jest idealnie. Ale co jeśli mamy łóżko, w którym rama wystaje poza materac? Wtedy zaczynają się schody, bo pomiędzy materacem dziecka a naszym robi się dziura, a to już jest bardzo niepożądane.

Dostawka Chicco Next2Me skonstruowana jest inaczej niż większość dostawek, dzięki czemu jest ona dużo bardziej uniwersalna i pasuje do większości łóżek — niskich i wysokich, z ramą wystającą poza materac, z pustą przestrzenią albo z szufladami pod łóżkiem. Jeśli macie obawy, czy dostawka będzie idealnie pasować do waszego łóżka to warto zajrzeć do instrukcji montażu, ale jeśli wasze łóżko ma od 51 do 66 cm wysokości, a materac ma minimum 24 cm wysokości (jeśli rama łóżka nie wystaje poza materac, to wysokość materaca nie ma znaczenia), to na 99% dostawka będzie pasować. Ja miałam przyjemność testować kilka różnych dostawek i Chicco było tą, która najbardziej pasowała i nie musiałam za bardzo kombinować przy montażu (a mamy łóżko z wystającą ramą, więc takie najmniej przyjazne dostawkom).

Warto też dodać, że Chicco Next2Me Magic ma super łatwo opuszczany bok! To też nie jest jakieś bardzo częste w dostawkach :) W Chicco wystarczy wcisnąć jedną ręką przycisk na górze opuszczanego boku i zsunąć bok w dół, materiał automatycznie się zwija i rozwija przy podnoszeniu boku. Niczego nie trzeba zapinać, ani zabezpieczać!

Gdybyście chcieli ponarzekać, że dostawka jest skonstruowana w taki sposób, że nie ma możliwości by materac dostawki i waszego łóżka był na jednym poziomie, to nie narzekajcie! Wynika to z norm bezpieczeństwa — dostawki muszą być skonstruowane w taki sposób, by materac dziecka był lekko poniżej waszego. Owszem dawniej bywało tak, że dostawki idealnie łączyły się z materacem łóżka, ale z tego co wiem, to było to w czasach, kiedy normy bezpieczeństwa związane z łóżeczkami dostawnymi nie były przez nikogo spisane.

A jeśli jesteśmy w temacie bezpieczeństwa, to warto pamiętać, że maluch nie może spać w otwartej dostawce bez nadzoru. Jeśli wasz niemowlak śpi w dostawce, a wy chcecie w tym czasie iść się umyć, to należy podnieść bok, tak by zabezpieczyć dziecko przed wypadnięciem. Gdyż wasze dziecko najpewniej nauczy się przemieszczać właśnie wtedy, kiedy je zostawicie w otwartej dostawce bez nadzoru!

Ile kosztuje dostawka Chicco Next2Me Magic?

Dostawkę Chicco Next2Me Magic możecie znaleźć na Allegro za ok. 990 zł! Co ważne, możecie ją tam kupić w oficjalnym sklepie Chicco! Dostępna jest w 4 kolorach — białym, beżowym, jasnoszarym i ciemnoszarym. Mnie najbardziej przypadła do gustu jasnoszara i właśnie taką mamy!

Do łóżeczka warto dokupić prześcieradła — materac ma dość nietypowe wymiary i standardowe prześcieradła do gondoli czy koszy mojżesza nie będą pasować. Komplet 2 prześcieradeł kosztuje 159 zł i można go również znaleźć na Allegro.

Gdybyście chcieli używać tego łóżeczka na zewnątrz, albo w mocno zakomarzonym pomieszczeniu, to można dokupić do niego moskitierę. Moskitiera, której można używać zarówno z zamkniętym, jak i otwartym bokiem łóżeczka kosztuje 105 zł i można ją kupić na Allegro.

Czym się różni dostawka Chicco Next2Me Magic od tańszych dostawek Chicco?

Jeśli zagłębicie się w ofertę łóżeczek dostawnych Chicco, to na pewno szybko znajdziecie tańsze modele tego producenta. Warto wspomnieć, że model Magic jest jednym z najnowszych i najbardziej wypasionych. Największą różnicą między nim a poprzednikami jest mechanizm podnoszenia boku. W modelu Magic bok można podnieść i zablokować, albo opuścić i zablokować przy użyciu jednej ręki, w sposób zupełnie bezgłośny i szybki. I to jest naprawdę bardzo istotne, bo za każdym razem, kiedy uda wam się uśpić dziecko i będziecie je chcieli zostawić bez waszego nadzoru, to trzeba będzie bok dostawki podnieść i to w taki sposób, by dziecka nie obudzić. I w takim momencie za szybki i bezgłośny mechanizm będziecie w stanie zapłacić KAŻDE pieniądze! Dlatego zalecam, by od razu w niego zainwestować :)


Mam nadzieję, że zachęciłam was do przyjrzenia się łóżeczkom dostawnym Chicco. Ja je bardzo lubię i polecam. Jest mi smutno, że Felicja zakończyła już swoją przygodę z tym łóżeczkiem. I zaczynam się poważnie zastanawiać nad tym, czy jednak nie zainwestować w kolejne łóżeczko dostawne — Chicco Next2Me Forever, z którego Felicja tak szybko nie wyrośnie, bo jest to duża dostawka, w której zmieści się nawet czterolatek!

Część zawartych w tym wpisie linków, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

fot. Agnieszka Wanat

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.