Wasze ulubione teksty z 2014 roku

Wasze ulubione teksty z 2014 roku

Zapraszam do lektury kolejnego blogowego podsumowania. Dzisiaj złota szóstka waszych ulubionych tekstów, czyli tych, które w 2014 roku czytaliście najczęściej. Szczerze mówiąc trochę jestem zaskoczona wynikami, bo  spodziewałam się nieco innych tekstów wśród tych najlepszych, ale to pewnie dlatego, że w tym roku napisałam strasznie dużo tych dobrych tekstów :) Należy mi się co najmniej jedna nagroda Pulitzera ;)

Miejsce 6. Dzień z życia młodej mamy, czyli dlaczego nie umyłam dziś okien…

Tekst o tym, ile czasu dla siebie ma świeżo upieczona mama. I nie chodzi tu o czas na zjedzenie śniadania czy skorzystanie z łazienki, tylko taki naprawdę dla siebie. W tekście wszystko skrupulatnie wyliczyłam.

heathrobbbins

Miejsce 5. „You know nothing, Jon Snow” czyli mężczyzna w obliczu ciąży

Uwielbiam ten tekst nie tylko dlatego, że kocham Ygritte, ale również dlatego, że pod koniec ciąży, kiedy brzuch zjadł mi resztki mózgu byłam w stanie napisać coś tak ironicznego. Lektura obowiązkowa dla wszystkich przyszłych rodziców!

jonsnow

Miejsce 4. Dlaczego Twój kilkulatek powinien jeździć tyłem do kierunku jazdy?

A w tym tekście tłumaczę prawa fizyki, na których Szwedzi znają się znacznie lepiej niż reszta Europy. Polecam każdemu rodzicowi, który chciałby wiedzieć nieco więcej o fotelikach, wypadkach samochodowych i fizyce. Wybór i tak jest w waszych rękach, ale warto wiedzieć co się wybiera :)

rwf3

Miejsce 3. Wojny matek, czyli weź wyluzuj

O agresji wśród internetowych matek, plus w gratisie kilka porad jak kulturalnie dyskutować, bez rzucania się sobie do gardeł. Tekst uniwersalny, będzie aktualny pewnie przez najbliższe 1000 lat.

peninsula-war_2632278b

Miejsce 2. 10 punktów o tym, jak NIE kupować fotelika samochodowego

O tym jak (źle) kupujemy foteliki samochodowe i o tym, jak powinniśmy to robić. Polecam przeczytać przed zakupem któregokolwiek fotelika, bo może wam pomóc. To jakie macie wózki, kocyki i zabawki interesuje mnie mniej niż to, w czym wozicie wasze dzieci, bo fotelik ma bardzo znaczący wpływ na życie i zdrowie waszych dzieci.

crash

Miejsce 1. Dlaczego warto być rodziną patalogiczną

Wasz zdecydowany faworyt. Pewnie wynika to z tego, że przytłaczająca większość czytelników to rodzice maksymalnie dwójki dzieci. Trójka was kusi, fascynuje lub odpycha. Poza tym chyba nie często można przeczytać o tym, jak to jest mieć tak STRASZNIE DUŻO, BO AŻ TROJE dzieci :) Zapewniam was trójka to nic, dycha to dopiero coś :) No i posiadanie dużej rodziny to same plusy (wiecie, mamy zniżki w Almie i Vistuli ;)).

IMG_2337 copy

Zobacz
więcej

Bezpieczna droga do żłobka, szkoły i przedszkola

Bezpieczna droga do żłobka, szkoły i przedszkola

Już za chwilkę będziemy znowu odprowadzać swoje dzieci do szkoły, przedszkola czy żłobka. Zapewne jeśli pogoda pozwoli, to będziemy chodzić pieszo, czy jeździć rowerem, ale jeśli mamy daleko, albo pogoda zacznie zawodzić, to prawdopodobnie zaczniemy w tym celu używać samochodu.