Witaj szkoło, przedszkole, żłobku!

Witaj szkoło, przedszkole, żłobku!

Do początku września zostały niecałe 2 tygodnie. To oznacza, że już wkrótce część naszych dzieci zadebiutuje w nowych dla siebie miejscach. Pierwszy dzień w szkole, przedszkolu czy żłobku to bardzo ważne wydarzenie, które z całą pewnością zostanie na długo w pamięci rodziców i dzieci. Przygotowania do tego dnia są zawsze ekscytujące, chociaż nie ma co ukrywać, że jako rodzice trochę się też boimy tego, jak będzie.

Najtrudniej jest zawsze za pierwszym razem, ale rodziców chyba nigdy emocje nie opuszczają, bo o szkole, przedszkolu i żłobku potrafimy rozmawiać cały rok. Ekscytujemy się tym, do jak fajnego miejsca trafiło nasze dziecko, zastanawiamy się, czy na pewno dobrze wybraliśmy i czy to na pewno dobry moment dla naszego dziecka na tak dużą zmianę.

My mamy akurat takie szczęście, że każda wybrana przez nas placówka od żłobka przez przedszkole, aż do szkoły okazywała się bardzo dobrym miejscem dla naszych dzieci. Wszelkie problemy, które pojawiały się przez te kilka lat, rozwiązywaliśmy z nauczycielami na bieżąco. Dlatego przygotowując dzieci do pójścia w nowe miejsce, jesteśmy zawsze pozytywnie nastawieni, dzięki czemu one też są tym podekscytowane.

Przygotowania do września są dla mnie prawie tak samo ekscytujące, jak przygotowania do świąt. Potrafię wiele godzin spędzić na urządzaniu miejsca do nauki, wybieraniu wyprawki, czy przyszywaniu naszywek z imieniem dziecka na żłobkowe ubranka. Lubię, kiedy wyprawka dzieci jest dobrze przyszykowana, bo mam wrażenie, że my też jesteśmy wtedy na wrzesień gotowi i łatwiej jest zacząć.

Ten rok jest dla nas o tyle wyjątkowy, że Lila żegna się z zerówką i zaczyna swoją szkolną przygodę. Jej ekscytacji nic więc nie przebije! Jeśli w waszym domu też są jacyś debiutujący żłobkowicze, przedszkolaki czy uczniowie, to bardzo chętnie podzielę się z wami naszymi wrześniowymi przygotowaniami. Poniżej znajdziecie linki do wszystkich wpisów, które mogą wam się przydać pod koniec sierpnia i na początku września.

ŻŁOBEK I PRZEDSZKOLE

SZKOŁA

Zobacz
więcej

Jak wybrać nosidełko dla dziecka?

Jak wybrać nosidełko dla dziecka?

Na samym początku mojego macierzyństwa myślałam, że wybór nosidełka jest bardzo prosty. Wystarczy kupić nosidełko marki Tula, ewentualnie Manduca. Potem kupiłam Tulę i okazało się, że wbrew temu, co myślałam, nie jest to nosidło idealne.

Wybieramy pierwszą hulajnogę dla dziecka

Wybieramy pierwszą hulajnogę dla dziecka

Rowerek jest często pierwszym poważnym zakupem związanym z dziecięcą aktywnością na świeżym powietrzu (bo wiaderka i łopatki nie liczymy!). I bardzo dobrze, bo jazda na rowerze to ważna umiejętność.